Barva růže. Co symbolizuje která?

Každá květina má svůj zajímavý příběh, obzvláště pak růže. Žádná jiná rostlina neprostupuje lidskou historií tak, jako růže. Barva růže hraje roli, symbolický význam růže se odvíjí především od ní. Růže byla a je používána v mnoha symbolických významech, převážně jako symbol půvabu, mlád, radosti, krásy, lásky, nevinnosti a ženskosti. Níže Vám popíšeme význam a popis jednotlivých barev růže.

Červené růže

Není žádnou novinkou, že červená symbolizuje opravdovou lásku. Sotva by si kdo uměl představit svátek sv. Valentýna bez tohoto pestrého květu vyšlechtěného v Ekvádorských Andách. Při volbě červené růže nemůžete šlápnout vedle. Význam darování červené růže tak představuje jasné a stručné vyjádření Vaší náklonosti k obdarované osobě.

červená barva růže symbolizuje nejčastěji opravdovou lásku

Bílé růže

Nádherné bílé růže vyjadřují pokoru, čistotu a nevinnost. Často jsou spojovány s věrností a nadějí. Ne nadarmo jsou součástí svatebních kytic, bílá růže charakterizuje opravdovou lásku k druhé osobě. V nabídce Ekvádorských růží naleznete bílé růže Mondial.

bílá barva růže často symbolizuje pokoru, čistotu a nevinnost

Růžová barva růže

Růžové růže jsou známkou noblesy, elegance, ženskosti a rafinovanosti. Nesou také mnoho dalších významů. Světlé odstíny vyjadřujeme obdarované osobě půvab, obdiv, jemnost a štěstí. Zatímco Tmavé odstíny růží vyjadřujeme pocity uznání. Zkrátka touto barvou růží vždy ohromíte.

Nebojte se zvolit právě tuto barvu k obdarování Vašich blízkých. (kamarádce, přítelkyni, mamince, přítelovi či babičce. Prostě komukoliv)

růžová barva růže často symbolizuje noblesu, eleganci, ženskost a rafinovanost