Ekvádorské růže a jejich rozdíl proti Holandským

Prozradíme Vám, jaké jsou mezi nimi rozdíly a sami uznáte, že Ekvádorské růže jsou ty nejlepší mezi růžemi.

Ekvádorské růže

Základní charakteristika Ekvádorských růží je jejich obří velikost. Stonky dosahují úctyhodných 130 cm, a to hlavně díky podnebí ve kterém žijí. V Ekvádorských Andách na ně svítí přes den přímé sluníčko pod 90° úhlu a růže tak více rostou nahoru. Růže se zde pěstují v sopečné půdě, a navíc jsou v Ekvádoru extrémní střídání teplot, což mají růže také rádi. V noci chladno a přes den sucho a horko.

Každý má ale pod květinami zafixované Holandsko. Jak je to tedy možné?

Holandsko je totiž známé díky tulipánové horečce, kdy jste v roku 1637 za semínka tulipánu koupili i dům, statek, nebo dokonce pivovar. Semínka tulipánu následně ztratila na hodnotě a majetek mnoha Holandských obchodníků začal prudce klesat.

Dnes je po území Holandska tulipánů nespočet a Holandští pěstitelé se začali soustředit na všechny květiny. Holandské růže jsou velmi známý pojem. Holandské růže jsou nejčastěji kupované v Česku. Hlavně díky její příznivější ceně a snazšímu dovozu.

Ekvádorské červené růže

Chtěli by jste také darovat kytici 100 růží?

Holandské růže

V Holandsku se kvůli nestabilnímu počasí růže pěstují ve sklenících, ale i to naše pěstitele nezastavilo v získání certifikátů ekologické udržitelnosti. Sbírají dešťovou vodu, používají solární a větrnou energii apod. Další extrémní výhodou je vzdálenost a snadný dovoz. Holandské růže se k Vám dostanou i 24 hodin po ustřižení v Holandsku. Díky tomu je zde mnohem snazší ohlídat, abyste dostali vždy čerstvé růže.

Rozdíl mezi růžemi z Ekvádoru a Holandska

Zásadní rozdíl je tedy v tom, že Ekvádorské růže mají mohutné květy s mnoho okvětními lístky. A jejich rozdíl je také ve vůni. Ekvádorské růže intenzivně voní. Ovšem taková červená růže z Holandska Red Naomi, která je hvězdou mezi růžemi se té Ekvádorské hravě vyrovná, a navíc voní sladce po malinách. Pro rozvoz květin jsme pro Vás vybrali jen ty nejlepší odrůdy růží.

Ekvádorské růže rostou zhruba v 60 různých tónech červené, růžové, fialové, bílé a žluté. Každé plus má ale i své mínus. V Ekvádoru neexistuje žádná regulace exportu růží a místní zemědělci silně využívají půdu pro květinové farmy. Takové květiny jsou často hnojeny herbicidy a pesticidy.

My kupujeme květiny pouze od vybraných pěstitelů z Holandska i Ekvádoru, kteří pěstují růže a jiné květiny podle pravidel udržitelného zemědělství a květiny tak dostanou mnohem větší péči, déle vydrží a jsou opravdu krásné.